Web Tasarım & Yazılım

Bilgisayarda Büyük Boyutlu Dosyaları Bulma

Bilgisayarınızda zamanla disk boyutunuz düşmekte, bunun nedenleri yüklenen veya silinen programların bıraktığı atık dosyalar veya temp dosyasının zaman içinde dolması. Bu durumlarda kendiniz tespit ettiklerinizi silebilirsiniz. Sizlere bu durumda yardımcı olabileceğini düşündüğüm ücretsiz bir program hakkında bilgi vermek istiyorum. Tamda bu zamanlarda ihtiyacınız olacağını düşündüğüm top 100 files yazısına tıklayarak veya internette arama yaparak ulaşabilirsiniz.
İstediğiniz herhangi bir sabit sürücüyü veya herhangi bir klasörü seçerek arama yapmanıza imkan sağlar ve 200 GB disk alanını 60 saniye gibi kısa bir sürede tarayıp yüksek boyutlu dosyaları bulur.
Taramayı başlattığınızda size sabit diskinizdeki en büyük 100 dosyayı gösterir. Her dosya için aşağıdaki en büyük 100 dosya listesinde şu bilgileri görürsünüz: dosya adı, tam klasör yolu, dosya boyutu ve son değişiklik tarihi.
Daha fazla boş disk alanına ihtiyacınız varsa, bu ücretsiz yazılımı çalıştırın ve daha fazla boş disk alanı elde etmek için hangi dosyaların silinebileceğini görün.  Fakat büyük boyutlu dosyalarda sistem dosyaları da görüneceği için bu dosyaları silmemek gerektiğini söyleyelim. İsminin hakkını veren ve size rahatlatan bu programın işinizi görmesini dilerim.

Ahmet YILMAZ
İnternet sayfalarını açıp açıp birşey yazmamak gibi kötü bir adetim var ama elimden geldikçe gelişen web dünyasının hızına tam yetişemesemde yetiştiğim kadar sizleri bilgilendirmeyi amaçlıyorum.
https://www.ahmetyılmaz.com.tr

Lütfen konuyla ilgili düşüncelerinizi yazın!