Sosyal Medya

İnstagram Hikaye Boyutu Ne?

Yeni bir yazımla merhaba arkadaşlar.
Bu yazımın gayet faydalı olacağını düşünüyorum, Tabi birde “nasıl hikaye paylaşımında resimlerini tam sığdırıyorsun?” sorusuna açıklama getirmiş olacağız. Yaşamımızın ve günlük hayatımızın neredeyse ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olan sosyal ağ’lar arasında , her anı ölümsüzleştirmek ve resimliyoruma çevirmek isteyenlerin vazgeçilmezleri arasında, hal böyle olunca instagramda paylaşılan fotoğraflarım tam olarak kareye veya hikayeme otursun, isteyenler nedir? instagram hikaye resmi ebatları ne? soruları ile araştırma yapıp daha yaratıcı fotoğraf paylaşımı yapmakta. Bende sizlere instagram hikaye ölçüleri ne olmalı dediğiniz noktayı çözümlemek için bilgi vermek istiyorum.

Bu bir hikaye tanıtım fotoğrafı

Sol tarafta görmüş olduğunuz resim, Photoshop ile hazırladığım ve instagram hikayede, sayfamdan bildirim almanızı sağlayan kodlamayı tanıtmak amaçlı paylaştığım örnek resimdir.

Birçok defa önceden çekilmiş, yüklenmiş resim ve videoların instagram hikayeye sığmadığını görmüşsünüzdür. Acaba bu instagram hikayeye yüklenen resim boyutları ne olmalı? instagram hikayesine yüklenen resimin en boy ölçüleri ne?

Sizleri meraklandırmak istemiyorum Sosyal Medya kategorisini bu yüzden açtım, o kadar çok sosyal ağ ve paylaşılacak ufak tefek şeyler var ki, hemen kendim paylaştığım instagram hikayesi üzerinden ilk konuyu açmış olayım.

İnstagram Hikaye Ölçüleri;

Akkılı Telefonlarda ve uygulamalarda 9:16 ebatları ile instagram hikayelerinize uygun orantıyı yakalamış olursunuz. Mobil phone galeri düzenlemede sıkça karşılaştığınız orantılamadır. DikDörtken boyutunu belirtmekte.

Diğer uygulamalar ve alıştığınız instagram hikayesi px boyutları olarak söyleyecek olursak, 1080px  genişliğinde (en) 1920px yüksekliğinde(boy) ölçüleri ile keser veya bu ölçülere sığdırma yaparsanız, resimleriniz stories bölümünde harika duracaktır. Stories (inst hikayesi) bölümü için fotoğraflarınızı telefonunuz dik konumda çekerseniz bu konuda hiç zorlanmayacaksınız.

Ayrıca üçüncü parti yazılımlarla ios ve android mağazalarında temin edeceğiniz uygulamaların yardımıyla bu işlemi yine sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz.

Ahmet YILMAZ
İnternet sayfalarını açıp açıp birşey yazmamak gibi kötü bir adetim var ama elimden geldikçe gelişen web dünyasının hızına tam yetişemesemde yetiştiğim kadar sizleri bilgilendirmeyi amaçlıyorum.
https://www.ahmetyılmaz.com.tr

“İnstagram Hikaye Boyutu Ne?” için 2 Yorum

  1. Konuyu okuyan arkadaşlar lütfen yorum yapmayı yıldızla oylamayı kullanalım. Bu durum tamamen şuna benzetilebilir, restaurantta servis yapan bir garsona çıkışta hizmetinden dolayı bahşiş verilmesi ile yaşadığı o mutluluk gibi.

Lütfen konuyla ilgili düşüncelerinizi yazın!