Sosyal Medya

İnstagram NameTag Nedir?

İnstagram uygulama güncellemesi ile gelen, yeni özelliği ön planda Nametag (ad etiketi).

Nametag nedir?

Nametag, Türkçe olarak Ad Etiketi, instagramın benzersiz kullanıcı adı ile oluşturmuş olduğu, kişilerin bu üretilen kod ile tarandığında instagram profilinin bulunmasını sağlayan, farklı tasarımlar ile özelleştirilebilen kimlik kartıdır.

  • İfade
  • Selfie
  • Renk

Nametag (Ad etiketi) 3 ayrı seçenek ile karşımıza çıkmakta, kişileri kolayca eklemek için hızlı ve eğlenceli bir güncelleme olmuş.

Örnek olarak hemen sizlere nasıl bir görüntüsü olduğunu göstermek istiyorum…

        

Nametag oluşturma

Gelelim , nametag (Ad Etiketi) Nasıl oluşturulur?

Yukarıda bahsetmiş olduğum gibi kolay, hızlı ve Eğlenceli bir instagram arkadaş ekleme güncellemesi olmuş. Şuan okumakta olduğunuz yazının sağ tarafına bakarsanız, sağ menüde instagram fotoğraflarımın hemen alt kısmında kendim için oluşturduğum görselini görebilirsiniz.

Sizlerde kendi instagram hesabınıza girdiğinizde eğer 04.10.2018 sonrası instagram uygulamanızı güncellemişseniz! IOS veya android telefonlarınızın menü sekmesinde  Nametag veya Ad etiketi olarak eklenmiş olduğunu göreceksiniz.

Buradaki menüden içeri girerek hemen benzersiz kendinize özel bir instagram Ad etiketi oluşturabilirsiniz. Ayrıca oluşturmuş olduğunuz bu yeni ve renkli instagram kimliğinizi, Metin mesajı , Whatsapp , Facebook ve daha birçok sosyal medya hesaplarında kolayca paylaşabilirsiniz. 

Yine arkadaşlarınızı kolayca takip edebilmek için profilinizde sağ üstte bulunan üç nokta menüsünden “Nametag” sekmesinde alt kısımda Ad etiketi tara diyerek, kolay ve hızlı arkadaşlarınızın profillerine ulaşabilirsiniz.

İnstagramda beni takip etmek isteyenler sağ menüde yer alan instagram Ad etiketimi taratarak profilime ulaşabilir….

Umarım faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur puanlamayı ve yorumlamayı eksik etmeyelim sizlerin yorum puan ve düşünceleriniz, beni sevindirir.

Uygulama Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Uygulama adı
İnstagram Nametag
Değerlendirmeci Notu
51star1star1star1star1star
Ahmet YILMAZ
İnternet sayfalarını açıp açıp birşey yazmamak gibi kötü bir adetim var ama elimden geldikçe gelişen web dünyasının hızına tam yetişemesemde yetiştiğim kadar sizleri bilgilendirmeyi amaçlıyorum.
https://www.ahmetyılmaz.com.tr

Lütfen konuyla ilgili düşüncelerinizi yazın!