Faydalı Bilgiler

Tellonym.me Nedir?

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımda sizlere instagramda dolaşırken dikkatimi çeken ve ne olduğuna bakmak için kayıt olup deneyimlediğim tellonym.me internet sitesi hakkında bilgi vermek istiyorum.

Son zamanlarda Anonim olarak soru sorulan web siteleri göze çarpmakta. sarahah.com herkesin hemen hemen üye olduğu biyografisinde soru sorulması için linkini paylaştığı siteyi söylesem hemen kafanızda bir fikir oluşacaktır.Dip not olarak ask.fm bu trendin temelini oluşturuyor. tellonym.me evet ismi anonym ile nekadar yakın değilmi “tell” soru anlamında zaten hemen yapbozun parçalarını birleştirmişiz gibi kafamızda sitenin amacına uygun isim aldığını görüyoruz… Anonim soru sitesi olarak karşımızda, Almanya – Berlin merkezli ve dolayısı ile Alman vatandaşlarının profillerinde rastlayabilirsiniz. Belki bilmek istersiniz temsilcisi – Maximilian Rellin ve destek almak isterseniz support@tellonym.de mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Kayıt için instagram hesabınız, twitter hesabınız veya telefonunuza SMS onayı gelmesi ile kayıt olabilirsiniz. O zaman ne yapıyoruz birazda klasiklerin dışında bir site ismini profilinizde paylaşıp ilgiyi arttırabilirsiniz. Kayıt olmadan diğer kullanıcılara soru sorabilirsiniz.
Bende anlatımıma katkısı olan üyelik linkimi paylaşayım: https://tellonym.me/ahmet35yilmaz

Bu siteninde gizlilik kuralları diğer benzeri sitelerinin aynısı, zaten öylede olmalı ismine uygun hizmet vermesi gerekiyor. Site Ana dili Almanca olmasına rağmen evrensel dil olarak ingilizce seçeneğide mevcut üyelikten sonra profil ayarlarınızdan bu seçimi yapabilirsiniz. Ayrıca kısaca kullanıcı hesap ayarlarını paylaşayım çok basit bir kullanımı var şöyle söyleyeyim;

-Profil resmi ekleme, silme
-Biyografi
-Üyelikten sonra twitter, instagram veya telefon numaranızı bağlayabiliyorsunuz
-Anonim(Kayıtsız Kullanıcılar) veya sade Kayıtlı kullanıcılardan soru kabul edebiliyorsunuz.
-Sitenin görünümü klasik, dilerseniz siyah tema olarak değiştirebiliyorsunuz.
-Bağlantınızı (Site isminden sonraki kullanıcı adınızı) değiştirebiliyorsunuz.
-Dil değiştirme (ingilizce ve almanca) seçeneği
-Şifre değiştirme
-E-posta ekleme ve şifre belirleme
-Engellenen kullanıcı listesi
-Kaydınızı silmekte özgürsünüz…

Umarım site hakkında bilgiler işinize yarar farklı bir deneyime sahip olmak isteyenler için paylaştım…

Ahmet YILMAZ
İnternet sayfalarını açıp açıp birşey yazmamak gibi kötü bir adetim var ama elimden geldikçe gelişen web dünyasının hızına tam yetişemesemde yetiştiğim kadar sizleri bilgilendirmeyi amaçlıyorum.
https://www.ahmetyılmaz.com.tr

“Tellonym.me Nedir?” için 4 Yorum

  1. Merhaba Kübra,
   Tellonym login ekranından normalde Twitter, instagram ve telefon gibi seçenekler ile giriş yapmayı sağlayan simgeler var.
   Fakat twitter ve Instagram bazı gizlilik ayarlarını değiştirdiğinden buna facebook’ta dahil sağlıklı bir entegre saglayamayabiliyor…
   Instagram hesabını profil sayfanda yayınlamak zaten bir bağlantı oluşturman anlamına gelmektedir.
   Yinede daha ayrıntılı bir açıklama istersen açıklayabilirim.

Lütfen konuyla ilgili düşüncelerinizi yazın!