Genel

Xaomi Resmen Türkiye’de

, ve Huwei ardından Türkiye pazarında yer almaya hazırlanan Xiaomi ortaklık yapacağı şirket ve satışa başlayacağı tarih belli oldu…

Üstün donanım özelliklerine sahip cihazları rakiplerine nazaran daha uygun fiyatlarla satışa sunan ve böylelikle kullanıcı yelpazesini hızla genişleten Xiaomi’den beklenen haber nihayet geldi. Edinilen bilgilere göre şu ana kadar ithalatçı firmalarla Türkiye’de yer alan üreticisi, online alışveriş platformu GearBest ile sürpriz bir anlaşmaya gitti.

6-10 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Games Week İstanbul Fuarı’nda Gearbest ile ortak stand açacak olan Xiaomi, ülkemiz pazarına Redmi S2 modeliyle giriş yapacak. Kulislerde konuşulanlara göre fuarda oyuncu telefonu Black Shark da sahne alacak.

Etkinlikte toplamda 7 farklı cihazla boy gösterecek Xiaomi, satışları Gearbest üzerinden direkt Türkiye’den yapacak. Teknik destek kısmında ise  ortaklığıyla kullanıcıların problemleri çözülecek. Böylelikle garanti ve teknik destek anlamında çok daha hızlı işlem yapılabilecek. Diğer taraftan mevcut vergiler nedeniyle akıllı telefon fiyatlarının negatif yönde etkilenmesi muhtemel görünüyor. Bakalım Xiaomi hangi sürprizlerle bizlere ‘merhaba’ diyecek…

Ahmet YILMAZ
İnternet sayfalarını açıp açıp birşey yazmamak gibi kötü bir adetim var ama elimden geldikçe gelişen web dünyasının hızına tam yetişemesemde yetiştiğim kadar sizleri bilgilendirmeyi amaçlıyorum.
https://www.ahmetyılmaz.com.tr

Lütfen konuyla ilgili düşüncelerinizi yazın!